Výrobci

Odběr novinek

Dýka Baladéo Explorer Zobrazit v plné velikosti

Dýka Baladéo Explorer, Dolch

 - pěkná, dobře vyvážená lovecká dýka, která skvěle padne do ruky. Pevná čepel je vyrobena z nerezové oceli 420 s titanovou povrchovou úpravou v černém matném provedení. Ergonomická rukojeť je vyrobena z oceli a bambusu a je vylehčena 3 otvory. Je vhodná pro praváky i leváky.


Více informací

ECO155

Dostupnost: skladem

3 Produkty jsou na skladě

899,00 Kč

Tento lovecký nůž Vás zaujme nejen svým vzhledem a provedením, ale i vyvážeností a komfortním držením. Pevná čepel s titanovou povrchovou úpravou je dlouhá 13 cm. Rukojeť z oceli a světlého bambusu je vylehčena a ergonomicky tvarovaná, s ocelovým okem na konci. Nůž je dodáván s nylonovým pouzdrem pro zavěšení na opasek a je vhodný pro použití pravou i levou rukou.

  • délka čepele: 13 cm
  • celkové rozměry: 25,2 x 4 x 1,8 cm
  • váha nože: 165 gramů, s pouzdrem 204 gramů
 
 

Užívání a údržba

Pro ostření užívejte vhodné nástroje – jemný brusný kámen či brousek, neljépe však nůž nechávejte nabrousit u odborníka.

Nůž udržujte v čistotě, zejména se vyvarujte znečištění funkčních částí ( jako jsou čepy ) jemným prachem, který způsobuje poškození. Čepy je vhodné občas ošetřit kapkou oleje.

Čepel nože v případě jakéhokoliv znečištění otřete a pokud nebudete nůž v příštích dnech používat, je ideální čepel zakonzervovat potřením olejem.

Nůž není určen k házení, sekání, páčení a podobným činnostem, které vzhledem k jeho konstrukci mohou vést k jeho poškození.

Zamezte styku nože s kyselinami, rozpouštědly a jinými agresívními chemickými látkami, stejně tak jeho dlouhodobému pobytu ve vlhkém prostředí.

Zejména u nožů s dřevěnou, rohovinovou, kostěnou či plastovou rukojetí zamezte působení silného tepla a mechanickému namáhání.

Zabraňte přístupu k noži dětem a nenechávejte jej volně ležet, hrozí zranění.

Pokud je nůž vybaven pojistkou, po jeho otevření zkontrolujte, zda je otevřen natolik, aby došlo k zaklapnutí pojistky.

Při zavírání je nutno dbát na to, aby prsty nezůstaly mezi rukojetí a ostřím čepele.

U nožů vybavených více funkcemi mějte vždy otevřený jen jeden nástroj.

Nože vyrobené z uhlíkové či damascenské oceli jsou všeobecně náchylnější k rezivění, naopak vydrží déle ostré. Jsou však nevhodné ke krájení potravin. Doporučujeme obzvláště důkladné udržování těchto nožů v čistotě a jejich důslednou údržbu – očištění a nakonzervování čepele.

Záruka činí 24 měsíců od data zakoupení zboží a vztahuje se pouze na materiálové, konstrukční či výrobní vady nikoliv na poškození, způsobené opotřebením, nevhodným zacházením či zanedbanou údržbou.

  • Hmotnost : 165 gramů
  • Délka čepele : 13 cm